Хоча під час запливів немає часу для пиття та їжі, це зовсім не означає, що ви можете забути про стратегію харчування. Адже погодьтеся, буде прикро, якщо всі ваші багатогодинні тренування пройдуть даремно через те, що раптово "сіла батарейка".
Нижче ми розберемо основні моменти, які можуть значно вплинути на якість ваших занять та відновлення.
Для того, щоб зрозуміти, наскільки вам підходить та чи інша їжа під час навантаження, варто пробувати її заздалегідь. Робити це потрібно звісно на тренуваннях!
Якщо тренування відбувається рано вранці, віддавайте перевагу рідким джерелам вуглеводів у якості пального, наприклад, смузі чи спортивним напоям. Можете спробувати щось легке: тости, банан, енергетичний батончик. За 1-1.5 години до обідніх та вечірніх запливів вибирайте перекуси, які містять близько 50 г вуглеводів. Це потрібно, щоб отримати сплеск глюкози.
Якщо ви пливете понад годину або тренування відбувається відразу ж після бігу чи велосипеда, знадобиться дозаправка. Покладіть на бортик 2-3 ізотонічних гелі SiS і флягу з електролітами, цього має вистачити, щоб заповнити глікоген у м'язах. Шляхом експериментів постарайтеся знайти оптимальне спортивне харчування для плавання, щоб під час змагань не було "сюрпризів".
Якщо ви будете приходити в басейн, не відновившись, якість роботи буде, м'яко кажучи, незадовільною. Як результат — ще більше виснаження та "привіт, перетренованість!".
Для того, щоб цього не сталося, подумайте про стратегію заповнення ресурсів заздалегідь. Візьміть з собою SiS REGO та випийте його впродовж 30 хвилин після тренування. Це прекрасний протеїн для плавців, оскільки містить не лише білки та вуглеводи, а й вітаміни.
Як правило, втрати поту під час тренувань у басейні досить помірні порівняно із заняттями на велосипеді чи бігом. Але для адекватного відновлення втрати електролітів все одно потрібно заповнювати. Найнадійніший спосіб — це зважуватись до та після навантаження та впродовж години заповнити 1.5% втраченої рідини. Краще використовувати не звичайну воду, а ізотонічні напої.
Іноді до запливу, який триває хвилину, спортсмени готуються місяцями. Харчування у цьому питанні не виняток.
Почніть поповнювати запаси глікогену за 48 годин до змагань, особливо якщо йдеться про підготовку до довгих запливів. Це дозволить вам відкласти настання втоми під час запливу. Налягайте на складні вуглеводи: цільнозернові макарони, вівсянка, рис, гречка. Добре буде додатиSiS Overnight Protein як вечерю, для стимуляції синтезу білка.
Сніданок — це найважливіший прийом їжі протягом дня. Він поповнює запаси глікогену у печінці, запускає метаболізм, налагоджує роботу гормонів. У жодному разі не пропускайте його в день змагань. Це має бути звична їжа за 2,5-3 години до змагань. Налягайте на вуглеводи і пийте багато рідини. Орієнтуйтесь на 500-1000 мл SiS Go Electrolyte для утримання запасів солі в організмі.
На довгих перегонах вам потрібна додаткова енергія. Починайте харчуватися після 30 хвилин, цільтеся на отримання близько 60 г вуглеводів на годину. Найкращі спортивні гелі для плавання – SIS Go Energy + Electrolyte і Go Isotonic. Їх дуже легко покласти у гідрокостюм, вони швидко засвоюються та не вимагають запивання. Якщо заплив відбувається у басейні, можете взяти флягу з SIS Beta Fuel.
Не забувайте про "заминку" після гонки. Пропливіть брасом або на спині 100 метрів, відновіть дихання, нікуди не поспішайте. Протягом 30 хвилин після змагань обов'язково випийте відновлювальний напій, їжте повноцінну поживну їжу решту дня. Пам'ятайте, після інтенсивної гонки ресурси вашого організму виснажені, відповідно, ви ризикуєте застудитися більше, ніж зазвичай. Постарайтеся переодягтися в сухий одяг, якнайшвидше, не пийте холодне і добре виспіться. Не нехтуйте цими моментами, грамотне відновлення — ключ до успіху.
Останній важливий пункт: і дієта, і тренування повинні бути приємні! Тоді результати не забаряться, :) повірте.
Автор: Валентина Петрушенко
09.07.2021
Для створення статті використані матеріали:раз і два.