Важливість станка у міжсезоння справді складно переоцінити. Включаючи у свій тренувальний план заняття на turbo-тренажері, ви стаєте незалежним від погодних умов, можете не погладшати чудово підтримувати форму в зимовий період, і навіть економити час! Адже це так просто – одягайте форму, хапайте рушник і вирушайте у віртуальний світ indoor-пригод.
Але чи замислювалися ви про те, що не лише кількість годин у сідлі та високі вати роблять тренування ефективними? Можете здивуватися, але неграмотна дієта легко може звести всі ваші зусилля нанівець, адже саме харчування:
Звучить добре, правда? Тоді давайте розбиратися у стратегіях харчування!
Навіть якщо ви увімкнете вентилятор на повну і відчините вікна навстіж, ви все одно пітнітимете більше, ніж на вулиці. А це означає, що під час тренування в приміщенні ви втрачатимете натрій, хлор, калій, магній та інші макроелементи, які впливають безпосередньо на результативність.
Не нехтуйте високовуглеводною їжею перед навантаженням! В ідеалі це повноцінний прийом їжі за 2-3 години до початку заїзду. Якщо ви плануєте провести на станку понад дві години, орієнтуйтесь на цифру 2-3 г\\кг ваги вуглеводів.
Справжній must have перед інтенсивними інтервалами та гонками у Zwift – це гель SIS TURBO+. Він забезпечує енергією, підвищує продуктивність та (WOW!) має охолоджувальний ефект. Здається, тільки це вже є приводом спробувати його.
Якщо тренування триває менше години, можна обмежитись ізотонічним напоєм. Якщо ж маєте намір крутити більше, потрібна додаткова енергія, адже своєчасне поповнення ресурсів організму може значно прискорити відновлення. Використовуйте як паливо те, що вам подобається: енергетичні батончики SiS Go Energy Bar, печиво SiS Go Energy Bake, гелі SiS Go Isotonic або ж залийте охолоджуючий вуглеводний напій Turbo+ Powder у флягу, як додаткове джерело вуглеводів, яке допоможе боротися з тепловим стресом.
Але не забувайте про два моменти:
Якщо хочете справді витиснути з тренування максимум, процес відновлення повинен починатися в той момент, коли ви злізли зі станка. Не слід покладатися на сам лише білок у контексті якісного recovery. Своєчасне (протягом години після навантаження) споживання вуглеводів запустить синтез м'язового глікогену, а протеїни, своєю чергою, сприяють відновленню м'язів. Оптимальним вибором буде коктейль SiS REGO Rapid Recovery.
Не забувайте приділити належну увагу не лише відновленню сил, а й вашому велосипеду. Протріть його після тренування, тому що піт має властивість роз'їдати деталі, при тому за дуже короткий термін.
Вдалих вам тренувань і якісного відновлення!
Автор: Валентина Петрушенко
12.02.2021
Для створення статті використані матеріали:
https://www.scienceinsport.com/sports-nutrition/chris-hoy-indoor-training-during-lockdown/
https://www.scienceinsport.com/sports-nutrition/nutrition-for-indoor-cycling-sessions/