Анатолій Новак - переможець Української трейлової ліги 2020.
Трете місце 2021. Неодноразовий призер Карпатії та Гуцул трейлу. Рекорд траси на Сколе Ультра трейл. Переможець на чемпіонаті України з 12ти годинного бігу з результатом 125 км.
Окрім трейлів, своїм хобі називає вело на дуже довгі дистанції 400-1230 км. Бревет Париж-Брест-Париж, 600 км вело в соло за 25 годин.
Є багато бігунів які на тренуваннях не вживають спортивне харчування, але ось в чому питання, що буде з вашим шлунком коли навантаження будуть близькими до максимальних ? Ви впевнені що ваш шлунок впорається з цим завданням?
Особисто порада від мене на довгих тренуваннях обов'язково спробуйте те, що будете використовувати на змагання. Не експериментуйте.
Після важких тренувань ( інтервалів або темпових робіт ) дуже важливо швидко поновити сили й енергію яку ви витратили. Особисто я використовую Rego з BCA, якщо є вечірні тренування можна випити коктейль з протеїнів.У зимовий період дуже важливо підтримувати організм через нестачу вітамінів, тому вітаміни й омега це саме те, що потрібно!
На довгих дистанціях дуже важливо підтримувати рівень вуглеводів і електролітів так і в сильну спеку чи холод втрата рідини може критично вплинути на стан. Пару звичайних гелів SiS Go Isotonic, гелі з електролітами SIS GO Energy Electrolyte Gel, SiS BETA FUEL Gel та SiS GO Energy Caffeine Gel. Також можна батончики, аби не відчувати пустоти в шлунку.
Високо вуглеводні гелі типу SiS BETA FUEL Gel, не більше 2-х або SiS BETA FUEL Gel і кофеїновий гель SiS GO Energy Caffeine Gel. А на тренуваннях на такій дистанції можливо тільки ізотонік.
Перед стартом паста це саме те що треба. Не пізніше ніж за 2 години до старту можна легенько перекусити, наприклад вівсянка, печиво, банан, на ваш вибір. Ні в якому разі не надається і ніякої важкої їжі, типу м'яса чи чогось жирного!
Шосе не бігаю :)
Досвід він дуже важливий і одне з головних правил які сказали мені колись це -" Їж поки ти ще не хочеш їсти"
Єдиний варіант при якому можна бігти без харчування - це тренування без великого навантаження.
Особисто в мене такого немає, я не фанат експериментів над собою.Хоча на трейлах можна зустріти купу різноманітної їжі від сала і копченої ковбаси, від огірка до кавуна.
В першу чергу це їсти те, що вам знайоме і не пробувати щось нове під час змагань. Можна просто в кущах пропустити всіх.
(Перевірено :)) Завжди все що ви їсте на перегонах має бути перевірено на тренуваннях.
Є дуже багато виробників та видів продукції, чим можна підкріпитися. Перш за все потрібно знайти саме те, що тобі підходить і до смаку. Хтось не їсть твердого, комусь гелі не заходять, хтось дуже солодке не любить тому оберіть свій варіант.
Я особисто харчуюсь по часу і неодноразово бачив як проходячи 40-50 хв всі починають шарудіти по кишеньках і тягнути, щось до рота :)
Особисто я по профілю траси не харчуюсь, дуже важко підгадати. Є дуже технічні трейли та ти їси коли просто маєш час, можна трохи швидше чи трохи пізніше. Чекати на якийсь спуск чи рівнину на якій буде можливість - ви просто можете заголодати й для вас все закінчилося.