Бігти марафон – це завжди великий стрес для організму. Звичайно, швидше за все, ви ретельно працювали над технікою бігу, знаєте середній градієнт кожної гірки в радіусі 5 км від дому, і друзі вже не кличуть вас на пиво в п'ятницю, адже у суботу у вас довга!
Але є ще одна річ, яка може суттєво вплинути на результат – це харчування на дистанції.
Ваш організм вже містить достатню кількість вуглеводів – приблизно на 90 хвилин бігу. А це означає, що якщо ви не хочете стикнутися з "марафонською стіною", поповнюйте запаси палива. І тут головне завдання – вчасно зробити це!
Навряд чи вам вдасться взяти з собою на забіг порцію цільнозернової пасти, і її досить складно перетравити під час навантаження. На забігу ваш ліміт становить приблизно 60 г вуглеводів (незалежно від вашої ваги!) на годину. В ідеалі це щось легке та компактне за розміром.
Режим гідратації також відіграє велику роль. Одним із найважливіших інстинктів людини є спрага, але бігунам не можна покладатися тільки на неї – під час змагань ви можете відволіктися і забути про те, що повинні пити.
Візьміть за орієнтир +/- 500 мл (залежить від погоди) за годину. Вибирати звичайну воду чи спортивні напої – вирішувати вам, але будьте обережні з тим, що дають на трасі. Ці напої можуть містити велику кількість простих цукрів і спровокувати сюрпризи зі шлунком.
Ні, вам не обов'язково бігти 42 км у рамках тренування, але сміливо тестуйте різні стратегії харчування.
Це дозволить вам уникнути будь-яких несподіванок зі шлунком і додасть впевненості у собі. І так, це непросто, але постарайтеся отримати насолоду від марафону.
Легких вам ніг!
Автор: Валентина Петрушенко
Для створення статті використані матеріали блогу Science in Sport.